Terug naar resultaten

Scoop: Huis te koop in Turnhout met 5 slaapkamers

CEPCC
300
901
5
2
Omschrijving
Een huis waar wij even stil van worden.

Zo’n meesterwerk dat ons eraan herinnert waarom wij dus graag doen wat we doen. Niet de zoveelste dertien-in-een-dozijn-woning, en da’s net z’n kracht. Een huis met een verhaal. Letterlijk.

Maarrr? Dit soort huizen zijn vaak een heus project, want ze zijn met uitsterven bedreigd. En dus ook vaak geen eenvoudig project, waarbij je je moet laten omringen door specialisten. Het beste van al? In dit geval hebben de eigenaars dat voor jou al gedaan. Een totaalrenovatie. Niet enkel met gezond verstand, maar met oog voor detail. En vooral: met een ziel.

Bijna àlles werd de afgelopen jaren aangepakt. Oude foto’s herbekeken om het weer zo goed mogelijk naar z’n oorspronkelijke glorie te brengen. En oh boy, is dat effe fantastisch gelukt. Check die heerlijke ramen, met hun authentieke glas-in-lood en opvallende kleuren. De groene natuurleien op het dak, de details in de gevel, de geslaagde zoektocht naar het pérfecte tegeltje, de hippe-maar-toch-ouderwetse schakelaars, etc.

En nu wordt het verkocht. Waarom, vraag je je af? Omdat de bewoners ondertussen in het buitenland wonen. Een nieuw avontuur achterna, en daarom laten ze hun droomhuis achter. En dus gaan we op zoek naar een nieuwe match. (Want een “koper” klinkt in dit verhaal bijna respectloos).

We nodigen je héél graag uit om dit huis een keer te komen voelen. Want zo hoort dat, bij dit soort huizen. Maar om je alvast een idee te geven, doen we al kort even een rondje:

Gelijkvloers:
Inkomhal, grote woon- en eetkamer met aansluitend een open keuken. Deze geeft toegang naar een bijkeuken/ontbijthoekje en een wasplaats. Verder is er naast de woonkamer nog een kamer – ideaal als bureau of speelkamer – en een gastentoilet. Onder de woon- en eetkamer bevindt zich een ruime kelder.

Eerste verdieping:
Drie slaapkamers – waarvan twee héle grote - , en een eerste badkamer met douche.

Tweede verdieping:
Twee ruime slaapkamers – eentje werd voor jou al volledig afgewerkt – en een tweede badkamer met bad.

De tuin past bij het huis: romantisch, en tegelijk overzichtelijk, met bomen en struiken vol eetbare vruchten. Een heerlijk zonnig overdekt terras en tenslotte een garage/schuur.

Nog even een kort overzicht van wat er structureel allemaal werd aangepakt? Elektra (goedgekeurd tot 2043), alle sanitair incl. leidingen en verwarmingsinstallatie met zonneboiler, dak- en vloerisolatie, ramen met dubbel glas, riolering met regenwaterputten, dak incl. daklijsten, etc. En dan zwijgen we nog over de binnenkant. Maar dat spreekt voor zich. Kom binnen, voel en geniet.

En nog een interessant weetje om mee af te sluiten? Deze woning is – hoe kan het ook anders – vastgesteld bouwkundig erfgoed, en werd zelfs opgenomen in het boek “100 jaar wonen in Turnhout”. Benieuwd hoe ze ‘m daar beschrijven?

“Alleenstaande woning met lichte art-deco-inslag van twee traveeën en twee bouwlagen onder pseudo-mansardedak (leien) met aanpalende garage onder plat dak, gebouwd circa 1931-1932 naar ontwerp van Ernest Wauters; voortuin met bakstenen afsluitingsmuur met ijzeren leuning.

Typische baksteenbouw met lintvoegen, decoratieve metselverbanden en verwerking van faience in plint en dorpels: erkers onder meer rechthoekige erker en balkon aan voorgevelzijde; houten kroonlijst. Rechthoekige muuropeningen; origineel, kleurrijk houtwerk namelijk vensters met gekleurd glas in lood in de bovenlichten, op bovenverdieping met gezaagde tussenstijl; deur onder overhoekse luifel waarboven vlaggenstok. Op hoek ingebouwde, houten lamphouder.”

Een huis met een eigen Wikipedia-pagina. (Echt waar). Je merkt het al… wij zijn stiekem nu al jaloers op de volgende bewoner. Beloof je wel dat je er zorg voor zal dragen?

Financieel

Beschikbaarheid
Vanaf akte

Gebouw

Type pand
Huis
Subtype
Huis
Bewoonbare oppervlakte
300 m²

Terrein

Perceeloppervlakte
901 m²
Meest recente bestemming terrein
Woongebied
Tuin
Ja

Indeling

Aantal slaapkamers
5
Aantal badkamers
2
Keuken
Ja

Energie

EPC-score (kWh/(m² jaar))
252
EPC-label
C
Unieke code EPC
20230817-0002965880-RES-1

Ruimtelijke ordening

Dagvaarding
Geen rechterlijke herstelmaatregel of bestuurlijke maatregel opgelegd
Bouwvergunning
Ja
Verkavelingsvergunning
Nee

Locatie

Steenweg op Mol 48, 2300 Turnhout

Is dit haalbaar voor jou?

Minimale eigen inbreng
-EUR
Maandlast
-EUR/maand
Rentevoet
- %
JKP
- %
Totale kredietbedrag
- EUR
Totale kredietlast
- EUR

Liever een voorstel op maat?

Vertel meer over je project en je persoonlijke situatie en KBC berekent je persoonlijke rentevoet. Je ontvangt onmiddellijk feedback of je lening haalbaar is en je kunt je aanvraag volledig digitaal afronden. Zelfs als je geen KBC-klant bent.

Wat gebeurt er met je gegevens?

Wij helpen je op deze website bij het inschatten en aanvragen van een lening bij KBC Bank en verwerken daarbij je persoonsgegevens voor KBC Bank. Door op bovenstaande knop te klikken ga je er daarnaast mee akkoord dat wij jouw e-mailadres of andere elektronische identificatoren aan KBC doorgeven om onze samenwerking op te volgen.

Representatief voorbeeld

Voor een hypothecair krediet met een onroerende bestemming van 170.000 euro, volledig gewaarborgd door een hypothecaire inschrijving, met een looptijd van 240 maanden aan een vaste debetrentevoet van 5,19% en een jaarlijks kostenpercentage van 5,54%, betaal je 240 maandelijkse aflossingen van 1.128,51 euro, een dossierkost van 350 euro, 4.324,39 euro notariskosten en een totaal te betalen bedrag van 275.516,45 euro.

Ook interessant voor jou

Bekijk gelijkaardige panden